Moskitiery

Moskitiery okienne należą do wewnętrznych systemów osłonowych. Szczególnym pozytywem użytkowym jest ochrona wnętrza pomieszczenia przed różnego rodzaju insektami oraz owadami. Wyróżniamy moskitiery okienne i drzwiowe oraz moskitiery rolowane i ramowe. Zróżnicowanie układów moskitier umożliwia dobranie rozwiązania do każdego rodzaju stolarki. Moskitiery okienne – montowane we wszelkich typach okien – PCV jak i drewnianych za pomocą blaszek obrotowych. Instalacja moskitiery nie tłamsi widoczności w świetle okna. Montaż oraz rozbiórka nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Wszelkie fragmenty z jakich wyprodukowane są moskitiery odporne są na funkcjonowanie czynników atmosferycznych. Moskitiery sporządzone są z aluminiowych profili w odcieniu białym oraz brązowym, z kolei siatka wykonana z włókna szklanego występuje w odcieniu szarym oraz czarnym.

 

moskitiera w ramce aluminiowej

Moskitiera ramkowa instalowana jest w zwykły sposób do futryny okiennej przy pomocy bezinwazyjnych zaczepów obrotowych. Ramka moskitiery na jej zewnętrznej stronie ma szczególnie wyprofilowaną płetwę, jaka dodatkowo uszczelnia układ, ograniczając insektom przenikanie do wnętrza pomieszczenia. Moskitiera ramowa idealnie sprawdzi się w oknach, jakie otwierane są jedynie w celu zagwarantowania wymiany powietrza. Zamontowane na początku wiosny bezbłędnie wykonają swoją rolę do późnej jesieni. Po tym okresie trzeba moskitierę zdjąć, poddać pielęgnacji i zabezpieczyć do następnego sezonu. Dużą wartością moskitiery ramkowej jest opcja błyskawicznego wypięcia oraz wpięcia moskitiery przy pomocy zaczepów obrotowych.

moskitiera w kasecie aluminiowej

Moskitiera rolowana prosta jest w użyciu oraz elegancka w wykonaniu z naciągiem sprężynowym. Do wszelkich rodzajów okien oraz drzwi używa się jeden typ kasetki z modyfikowaną częścią siatki w zależności od potrzeb. Ograniczana dzięki taśmie magnetycznej – daje się bezproblemowo oraz błyskawicznie otworzyć. Moskitiera rolowana w wersji pionowej używana jest przeważnie do okien. Po rozwinięciu siatka moskitiery mocowana jest do listwy hakowej bądź uchwytów mieszczących się w prowadnicy. Przy zwolnieniu siatki z zaczepów, spowalniacz moskitiery daje możliwość lekkiego nawoju siatki w kasecie bez jej zepsucia. Moskitiera rolowana, przesuwna w poziomie stanowi imponujące zamknięcie dla okien balkonowych bądź tarasowych.

moskitiera drzwi aluminiowa

Moskitiera drzwiowa pełniąca funkcję pomocniczych drzwi zaopatrzona w siatkę ochronną przed przedostawaniem się owadów do pomieszczenia. Przymocowanie moskitiery za pomocą uchwytów do ramy drzwi balkonowych bądź tarasowych zapewnia swobodne przechodzenie z (do) pomieszczenia. Moskitiera drzwiowa instalowana jest po stronie zewnętrznej dzięki czemu nie wpływa na komfort użytkowania drzwi. Mogą one pozostawać zamknięte, otwarte czy też uchylone. Ramka moskitiery skonstruowana jest z ogromnie mocnego ciągnionego profilu aluminiowego o względnie nie dużym przekroju 1 mm. Wszystkie elementy moskitiery odporne są na działania warunków atmosferycznych co umożliwia wieloletnie jej stosowanie.
moskitiera przesuwana

Moskitiera przesuwna perfekcyjnie sprawdzi się w dużych przeszklonych wnękach jak, balkony, tarasy, witryny, jak również ogrody zimowe. Skrzydło moskitiery przemieszcza się na prowadnicach górnej oraz dolnej, jedno czy też dwutorowej. Maksymalne wymiary skrzydła moskitiery – 2000 x 2500 mm. Dostępność sześciu modeli moskitiery przesuwnej, jak również wybór prowadnic w zależności od wysokości progu zezwoli świetnie dostosować produkt pod kątem jego funkcjonalności a także miejsca montażu. Moskitiery przystosowane są do wszystkich rodzajów okien oraz drzwi. Budowa skrzydła nie utrudnia widoczności w świetle okna .Profil aluminiowy dostępny jest w kolorze białym lub brązowym. Siatka stworzona z włókna szklanego dostępna w kolorze szarym a także czarnym.