Trendy w drzwiach wewnętrznych 2022: kolory, materiały i nowoczesne pomysły projektowe

Poza funkcją użytkową, drzwi wewnętrzne pełnią istotną rolę w aranżacji wnętrz, dopełniając styl i dodając ostatnie brakujące elementy do wystroju. Co więcej, ta konkretna jednostka jest łatwa w obsłudze, ponieważ można ją co roku wymieniać i dostosowywać do najnowszych trendów, jeśli opcje są dość przystępne. Jednak najnowsze trendy w tym sensie nie przynoszą radykalnych zmian, a raczej subtelne wariacje już istniejących, aby zakup tego typu mógł trwać dłużej.

 

Podobnie jak w przypadku innych trendów w aranżacji wnętrz w 2022 roku, te odnoszące się do drzwi wewnętrznych stawiają na praktyczność, prostotę, naturalność, trwałość i elegancję. Poznajmy najnowsze pomysły w tym sensie, obejmujące takie kategorie, jak najlepsze kolory, materiały i wzory, aby uzyskać stylowy efekt.

czarne drzwi DRE

Top 5 trendów w drzwiach wewnętrznych w 2022 r

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na najlepsze pomysły na drzwi wewnętrzne w 2022 roku, które będą służyły Państwu praktycznie i kształtowały Państwa wystrój wnętrz. Należy zauważyć, że drzwi wewnętrzne dopełniają wystrój danego pomieszczenia jako ostatni element układanki. Dlatego odpowiedni wybór w tym sensie powinien idealnie pasować do Twojego stylu i częściowo uzupełniać integralność każdego pomieszczenia.

Szerokie drzwi dla oryginalnego efektu

Ogromna szerokość jest jedną z głównych cech na szczycie trendów 2022 roku. Szczególnie popularne są drzwi dwuskrzydłowe. Co więcej, różne projekty dla każdej jednostki po części nadadzą Twojemu pomieszczeniu oryginalny efekt.

Należy zauważyć, że drzwi tego typu powiększą przestrzeń i staną się obiektem zainteresowania, wzbogacając otoczenie o nowy akcent koloru i faktury. Możesz zdecydować się na dowolny materiał, ponieważ sama szerokość drzwi będzie w stanie wyrazić.

Wysokie drzwi dla wysokich standardów

Nie ma wątpliwości, że wysokie drzwi nadadzą Twojemu pomieszczeniu status, kształtując jego otoczenie. Ta opcja najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach z niskim sufitem, ponieważ im wyższe drzwi, tym wyższe będą ściany. Niemniej jednak wysokie drzwi będą pasować do każdego pomieszczenia i stylu, odpowiednio dobierając kolor i materiał.

Ponadto możesz zdecydować się na przeszklenie, które doświetli pomieszczenie, co uatrakcyjni aranżację wnętrza. W tym sensie sugerujemy rozważenie określonych stylów pawęży, takich jak vintage dla nowego blasku.

Szklane drzwi przesuwne na górze

Jeśli chodzi o konkretny materiał, w 2022 roku wiodącą opcją jest szkło. Jeśli wcześniej ludzie próbowali oddzielić obszary w swoim domu, połączenie wszystkiego razem jest teraz na szczycie. Niezbędnym elementem w tym sensie są szklane drzwi, zwłaszcza przesuwne, które mogą służyć jako ściana oddzielająca przestrzenie, takie jak kuchnia od jadalni.

 

Co więcej, możesz zdecydować się na efekt zamglenia, aby zapewnić prywatność lub zachować przezroczysty wygląd, aby zapewnić integralność wystroju wnętrza w Twoim domu.

 

 

Drzwi kieszonkowe do funkcjonalnego wykorzystania przestrzeni

Ten szczególny rodzaj drzwi jest ostatnio popularny w łazienkach. Niemniej jednak jego wysoka praktyczność doprowadziła do szerokiego zastosowania w innych pomieszczeniach. Możliwość przesuwania drzwi z jednej strony na drugą w głąb ściany pozwala zaoszczędzić miejsce i podkreśla prostotę stylu.

Co więcej, w tym sensie można również rozważyć drzwi dwuskrzydłowe, aby uzyskać większą przestrzeń. Należy zauważyć, że takie materiały jak szkło czy drewno są najlepszymi opcjami dla takich drzwi.

 

Minimalistyczne drzwi, aby było prosto

Niewątpliwie w ten obszar przeniknął również minimalizm. Prostota większości współczesnych projektów wnętrz wymaga prostego podejścia do takich elementów jak drzwi. Pomyśl o neutralnych kolorach i niewidocznych wzorach, aby idealnie wkomponować swoje drzwi w tego rodzaju otoczenie.

 

Co więcej, najnowsze trendy sugerują wybór drzwi w tym samym kolorze co ściany, aby wzmocnić wspomniany wcześniej efekt. Należy zauważyć, że taka aranżacja najlepiej będzie pasować do stylu współczesnego.

 

Trendy kolorystyczne drzwi wewnętrznych 2022

Równie ważną rolę w aranżacji wnętrz odgrywa kolor drzwi. Dlatego chcielibyśmy ujawnić najnowsze rekomendacje w tym sensie. Należy zauważyć, że niewielka zmiana odcieni kolorystycznych może uwydatnić lub zepsuć obraz.

Neutralne odcienie

Neutralne kolory nigdy się nie zdezaktualizują, ponieważ idealnie pasują do każdego stylu i kombinacji kolorystycznej. Najlepiej pasują do stylu klasycznego i rozjaśniają pomieszczenie, zapewniając komfortowe warunki. Ponadto taka kolorystyka doskonale uzupełni inne elementy dekoracyjne o tym samym odcieniu, zapewniając integralność wystroju wnętrza.

 

W tym sensie rozważ następujące opcje:

 • Beżowy;
 • Delikatny róż;
 • kojąca zieleń;
 • Jasnoniebieskie;
 •  Szary

Ciemne odcienie

Nie możesz się pomylić z ciemnym odcieniem do drzwi wewnętrznych, ponieważ taki ton zrównoważy kontrasty w pomieszczeniu i zapewni mu ciepły efekt. Należy zauważyć, że ciemne odcienie to klasyka, jeśli chodzi o drzwi i pasują do każdego stylu, od tradycyjnego po współczesne.

W tym sensie rozważ następujące opcje:

 • Czarny powrócił . Nigdy nie opuścił sceny, ale jest teraz bardziej popularny niż kiedykolwiek. Rozważ to w przypadku drzwi, które zawierają szkło lub żelazo;
 • Klasyczny brąz. Klasyczne drzwi drewniane będą pasować do każdego stylu i doskonale go dopełnią. W zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć, możesz zdecydować się na różne odcienie, które mogą zmienić cały wygląd pomieszczenia.

Odważne odcienie

Tym, którzy chcą odważnie postawić na jasny kolor, proponujemy odpowiednią kombinację kolorystyczną, tak aby klosz nie tłumił pozostałych elementów pomieszczenia.

 

W tym sensie rozważ następujące opcje:

 • Szmaragdowo zielony . Rozważ delikatniejszy odcień tego koloru, aby dodać nowy blask do otoczenia i zaoferować mu odświeżenie;
 • błękit królewski . Wybierz ciemny odcień niebieskiego, aby stworzyć zrównoważoną atmosferę i wprowadzić do pokoju morską bryzę;
 • Ten delikatny, ale odważny kolor z pewnością podkreśli i ożywi przestrzeń.

Trendy materiałowe drzwi wewnętrznych 2022

Trendy drzwiowe sugerują, że w 2022 roku zastosujemy naturalne i współczesne materiały, tak jak w trendach okien. Klasykiem w tym sensie jest więc drewno. Oczywiście drzwi z litego drewna mogą być dość drogie, ale jakość mówi sama za siebie. Drewno idealnie wpasuje się w rustykalny styl i zapewni pomieszczeniu oraz efekt ciepła i komfortu.

Jednocześnie weź pod uwagę szkło lub metal dla większości części drzwi lub tylko dla elementów dekoracyjnych w nowoczesnym stylu. Te dwa materiały będą idealnie pasować do stylu industrialnego i najlepiej pasować do nowoczesnych wnętrz.

 

Trendy okuć do drzwi wewnętrznych 2022

Jeśli dotarłeś tak daleko, to czas, aby porozmawiać o ostatnim elemencie tej układanki – uchwytach. Czy Ci się to podoba, czy nie, odgrywają równie ważną rolę w ogólnym obrazie Twoich drzwi. Dlatego właściwy wybór w tym sensie dopełni aranżację wnętrza i pomoże osiągnąć zamierzony efekt.

 

Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na niektóre z najnowszych pomysłów w tym zakresie, aby zapewnić integralność projektu drzwi i dopełnić jego styl.

 • Mosiądz dla eleganckiego efektu;
 • Długie uchwyty do praktycznego użytku;
 • Oryginalne projekty na wyrazistość.

 

Trendy drzwi wewnętrznych 2022: wnioski

Biorąc pod uwagę różnorodność kolorów, materiałów i wzorów sugerowanych przez trendy 2022, nie ma wątpliwości, że wymienione opcje będą pasować do każdego stylu i upodobań. Co więcej, podstawowe koncepcje stojące za każdą alternatywą to funkcjonalność, prostota, naturalność i oryginalność. Tak więc każdy wybór w tym sensie zapewni praktyczne wykorzystanie przestrzeni i stylowy wygląd drzwi, który doskonale wkomponuje się w wystrój wnętrza.